MUHAMMET POLAT Kisisel Web Sitesi

1955 Elazığ’ın Harput ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Elazığ’da tamamladı. Elazığ Lisesinden sonra Erzurum Atatürk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesinden mezun oldu.

1969 itibarı ile Aydın’a yerleşen Polat bir taraftan sivil toplum kuruluşlarında görev alırken diğer taraftan da siyasetin içinde oldu. Aydın Aydınlar Ocağı, MGV. Aydın şubesi yönetiminde topluma faydalı olmaya gayret eden Polat RP Aydın il yönetiminde Halkla İlişkiler Başkanlığı ardından da Aydın RP İl Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

İl Başkanlığından sonra, 25 Aralık 1995 seçimlerinde RP Aydın Milletvekili olarak TBMM de yer aldı. 28 Şubat sonrası hukuksuz bir şekilde RP’nin kapatılması ile Milli Görüşü temsilen kurulan Fazilet Partisi’nde TBMM’nin 20. Döneminde milletvekilliği görevini yerine getirmiştir.

Fazilet Partisi’nin de kapatılması ile yine Milli Görüş’ü temsilen kurulan Saadet Partisi’nde çeşitli görevlerde aktif siyasete devam etmiştir. (FP ve ardından SP) partilerinde Teşkilat Başkan Yardımcılığı, Genel Sekreter Yardımcılığı, GİK (Genel İdare Kurulu) üyeliği görevlerinde bulundu.

Halen SAADET PARTİSİ GİK Üyesi olarak siyasete devam eden Polat ayrıca Şuurlu Öğretmenler Derneği Genel Başkan Vekilliği ile CANSUYU Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Sekreterliği görevlerinde daha sonra da CANSUYU Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde Genel Bakan Yardımcısı olarak yurt içi ve uluslararası yardım faaliyetlerinde bulunmaktadır. Evli ve 3 çocuk babasıdır